Aktualności

piątek, 14 lipca 2017 |

Święto kolejnej Gminy Fair Play już w ten weekend

Jedna z najszybciej i najprężniej rozwijających się gmin w Polsce, laureat konkursu „Gmina Fair Play” i Programu „Przyjazna Polska” zaprasza na swoje wielkie święto. Dni Radomyśla Wielkiego razem z Podkarpackim Dniem Wędliniarza odbędą się już w ten weekend, 15 i 16 lipca.

Święto miasta tradycyjnie rozpocznie się w sobotę na stadionie miejskim od Ogólnopolskiego Biegu Radomyskiego na 10 km im. Jacka Kozioła. Popołudniu, od godziny 15.30, wystartuje Podkarpacki Dzień Wędliniarza, podczas którego swoje wyroby prezentować będą zakłady przetwórstwa mięsnego z całego województwa podkarpackiego. Wezmą one również udział w konkursach „Najlepszy produkt mięsny” i „Przysmak Ziemi Podkarpackiej”. Publiczność z kolei będzie mogła degustować wyroby mięsne i bawić się w rytm muzyki kapel ludowych i zespołów młodzieżowych – laureatów wielu festiwali.
W ramach PDW Podkarpacka Izba Rolnicza zorganizuje Piknik Wieprzowy z konkursami z nagrodami dla dzieci i dorosłych oraz bezpłatną degustacją potraw z wieprzowiny.

Po ogłoszeniu wyników konkursów wędliniarskich o godzinie 20 rozpocznie się muzyczny wieczór z gwiazdami, w trakcie którego od godziny 21.15 wystąpią zespoły Power Play i Brathanki. Dzień zakończy pokaz sztucznych ogni.

Program na niedzielę przygotowany został z myślą o dzieciach. Cały dzień na terenie stadionu miejskiego w Radomyślu Wielkim odbywać się będą konkursy i zabawy dla młodszych mieszkańców gminy.

Centrum Promocji Biznesu, współorganizator konkursów Gmina Fair Play i Przyjazna Polska, serdecznie poleca i zaprasza na świętowanie razem z Radomyślem Wielkim.

Fot. Urząd Gminy Radomyśl Wielki