Aktualności

poniedziałek, 3 lipca 2017 |

Święto gminy Fair Play

13 lat temu odbyły sie po raz pierwszy Dni Tryńczy. Tradycję tę samorząd kontynuuje do dnia dzisiejszego. Ostatni weekend minął więc pod znakiem zabawy, sportowej rywalizacji, koncertów i wielu innych atrakcji.

Gmina Tryńcza zarządzana jest przez samorządowców z ambitną wizją rozwoju, którą konsekwentnie realizuje. Nic więc dziwnego, że na swoim koncie ma liczne wyróżnienia i nagrody, a wśród nich chociażby tytuły: Gmina Fair Play i „Gmina z Tradycją” (zdobyty w konkursie Przyjazna Polska). W naszym regionie koordynatorami tych przedsięwzięć jest Centrum Promocji Biznesu. Na święcie tak dobrze zarządzanej przez wójta Ryszarda Jędrucha gminy nie mogło nas zabraknąć.

Dni Gminy Tryńcza trwały cały weekend, 1-2 lipca. Pierwszy dzień skupiał się przede wszystkim na rywalizacji sportowej. Piłka plażowa, tenis ziemny, piłka  plażowa, turniej oldbojów i zabawy dla młodszych. Z kolei scena należała do uczniów szkół z całej gminy, a także do Młodzieżowej Orkiestry Dętej oraz Mażoretek Finezja. Koniec pierwszego dnia to zabawa taneczna przy muzyce zespołu Weselersi.

Niedziela minęła pod znakiem Wojewódzkiej Wystawy Klaczy Rasy Śląskiej. Przed publicznością i jury prezentowały się klacze 1- i 2-letnie oraz klacze starsze rasy śląskiej. Oficjalną część święta gminy rozpoczęła Młodzieżowa Orkiestra Dęta i Mażoretki Finezja.

Nie brakowało budek z goframi oraz lodami, a miłośnicy pieczonych kiełbasek, frytek czy zimnego piwka również mogli zaspokoić apetyt. Pod sceną z kolei można było oglądać i słuchać występów zdolnej młodzieży: Zespołu Wokalnego z Głuchowa, Zespołu Tanecznego Quest, Martyny Niemirowskiej, zespołu Takt. Młodzi mieszkańcy gminy pokazali się też jako karatecy.

Punktem kulminacyjnym dwudniowej imprezy były koncerty Natalii Szroeder i grupy Poparzeni Kawą Trzy. Na zakończenie wszyscy zachwycali się pokazem sztucznych ogni oraz występem zespołu Silence.

Wszystko, co działo się w Tryńczy, relacjonowała TVP3 Rzeszów w programie Lato w Regionach.

Urzędowi Gminy Tryńcza gratulujemy wspaniałej organizacji wydarzenia z myślą o lokalnej społeczności!

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć: